Kaip išsirinki lubrikantą?

Daugeliui yra tekę girdėti apie lubrikantus. Tai specialios, paprastai erotinių prekių parduotuvėse ar vaistinėse parduodamos priemonės, skirtos sumažinti trintį ir sudrėkinti. Lubrikantai pagerina slydimą, kai trūksta drėgmės, todėl lubrikantus naudoti itin aktualu tiek ir įprasto, tiek ir analinio sekso metu. Jais galima naudotis ir drauge su sekso žaislais, masturbuojantis.

Pastebima, kad nemaža dalis moterų ir merginų gėdijasi naudoti lubrikantus ir kenčia diskomfortą, tačiau taip elgtis nederėtų, nes makšties sausumą lemia daugybė faktorių, pavyzdžiui, įvairios ligos, stresas, kontraceptinių piliulių vartojimas, piktnaudžiavimas alkoholiu bei tabaku, kavos vartojimas, dietos bei kiti faktoriai. Taip pat gali būti ir taip, kad sausumo pojūtis atsiranda be priežasties.

Vandens pagrindu pagaminti lubrikantai

Tai bene elementariausi ir pigiausi lubrikantai. Jų sudėtyje paprastai yra ir glicerino – specialios, kiek į želė panašios medžiagos. Pastarieji gali būti ir paskaninti, su įvairiais vaisių aromatais ir kt.  Šiuos lubrikantus galima naudoti su prezervatyvais ir bet kokiais sekso reikmenimis. Jie, tiesa, turi ir šiek tiek trūkumų, nes nelabai tinka naudoti duše – greitai nusiplauna, o, naudojant įprastai, susigeria į odą, todėl jei aktas trunka ilgai, gali tekti lubrikanto panaudoti papildomai.

Aliejinis lubrikantas – kuo jis patrauklus?

Dar viena lubrikantų rūšis – tai aliejiniai. Ypatingas jų privalumas – patekę ant odos kontakto metu jie sušyla, todėl, prieš naudojant šios rūšies lubrikantą, jo reikėtų užtepti ant jautresnių vietų ir patikrinti, kaip oda į šią priemonę reaguoja. Aliejiniuose lubrikantuose gausu natūralių aliejų bei odos minkštiklių, drėkinančių, kvėpinančių odą. Šios rūšies lubrikanto negalima naudoti su prezervatyvais, sudėtyje turinčias latekso, be to, aliejiniai lubrikantai gali palikti dėmių ant naktinių drabužių ar patalynės.

Silikono lubrikantas

Kuo ypatingas lubrikantas, kurio sudėtyje yra silikono? Pirma, šios rūšies priemonės mažo kiekio užtenka išties ilgam, tad būsite tikri, kad neteks nutraukti meilės žaidimų. Silikoninis lubrikantas nesukelia alergijos, kadangi yra beskonis ir bekvapis. Pastarojo nerekomenduojama naudoti su sekso žaislais, kadangi priemonė gali nežymiai pažeisti jų paviršių, bei naudoti mėgaujantis oraliniu seksu.