Būsto paskola – į ką turite atkreipti dėmesį?

Jeigu jau prieš kurį laiką baigėte mokslus, pradėjote dirbti ir planuojate šeimą, ko gero, mąstote ir apie tai, kur norėtumėte gyventi. Norėdami didesnio patogumo ir užtikrintumo, atmetėte nuomojimo galimybę, tačiau pakankamai pinigų įsigyti naują butą ar namą neturite. Ne bėda. Būsto paskola – tai sprendimas, kurį renkasi vis daugiau ir daugiau žmonių, galvojančių apie ateitį.

Tačiau prieš imant būsto paskolą, labai svarbu įsivertinti daugybe faktorių, kalbėtis su bankais ir derinti sąlygas. Niekada prieš tai nesidomėjusiam tuo – tai nelengva užduotis. 

Būsto paskolą – į ką reikia atkreipti dėmesį prieš ją imant?

  1. Visų pirma, turite suvokti, jog, norint pasiimti paskolą būstui, reikia pasiruošti. Turite įvertinti savo finansines galimybes – kiek šiuo metu galite sau leisti atsidėti būsimo būsto pirkimui? Jeigu paskolą rengiatės imti su partneriu ar sutuoktiniu, suplanuokite, kokią dalį kiekvienas galite įnešti. Svarbu galvoti ne tik apie šiandien, bet ir apie ilgąjį laikotarpį. Galbūt žinote, jog netrukus pakilsite karjeros laiptais ir pajamos padidės ir taip galėsite skirti daugiau lėšų būstui įsigyti, o galbūt priešingai – jūsų laukia šeimos pagausėjimas, kuris gerokai patuštins kišenes. Būsto paskola reikalauja mąstymo į priekį, įvertinant ne tik esamą, bet ir būsimą-galimą situaciją.
  2. Įvertinkite ir papildomas išlaidas. Nebūkite naivūs ir nesitikėkite, jog pakaks kas mėnesį sumokėti nustatytą pinigų sumą bankui. Nusiteikite, jog turėsite mokėti ne tik už patį būstą, bet ir už jo draudimą. Taip pat, priklausomai nuo to, kokios kokybės būstą įsigysite, turėsite mokėti už mažesnį ar didesnį jo remontą.
  3. Įsigilinkite į bankų reikalavimus bei kainų skirtumus. Pagal galiojančius įstatymus, jūsų būsto paskola negali viršyti 40% pajamų – tai yra nusistovėjusi taisyklė, nepriklausanti nuo to, į ką kreipsitės, norėdami pasiskolinti pinigų būstui. Tačiau taip pat verta prisiminti, jog bankų siūlomos palūkanos ir sąlygos gali skirtis. Būtent todėl verta skirti laiko ir įsigilinti į šiuos skirtumus ir priimti optimaliausią sprendimą, kuris leis bent kiek sutaupyti.

Taigi, būsto paskola yra rimtas finansinis sprendimas, reikalaujantis apgalvojimo, laiko ir pastangų. Įvertinkite savo finansinę būklę, būsimus karjeros ir asmeninio gyvenimo pokyčius bei palyginkite skirtingų bankų sąlygas ir taip rasite labiausiai sau tinkantį variantą, leisiantį džiaugtis nauju būstu.

Jei turite galimybę – apsilankykite įvairiuose seminaruose, kurių šiais laikais išties nemažai ar pasikonsultuokite su finansų patarėju. Tai yra jų darbas ir dažniausiai jie puikiai išmano visas subtilybes ir būdus, kaip sutaupyti.

Tad linkime sėkmės statant ar perkant naujus namus!