Pirmą kartą istorijoje gimė kūdikis su trimis peniais
Praėjusieji metai pasižymi įvairias netikėtumais ir apie vieną iš jų mes jums šiandien papasakosim. Praejusių metų gale, pirmą kartą medicinos istorijoje užfiksuotas neįtikėtinas gimimas – gimė kūdikis su trimis peniais.
Šis atvėjis buvo užfiksuotas Duhoke mieste, Irake ir žinoma greitai patraukė mokslininkų dėmesį. Tai pirmasis žinomas trifalijos atvėjis medicinos istorijoje.
Netikėtai pastebėjo tėvai…
Pasak gydytojų, kūdikio tėvai atrado dvi odos sankaupas jo kapšelio dugne ir skubiai nusprendė kreiptis į gydytojus. Visgi gydytojai buvo suglumę, kai suprato, kad tai papildomos varpos.
Viena buvo 2cm dydžio, o kita – 1cm ir tik viena iš jų turėjo galvutę. Papildami peniai buvo visiškai neatliekančios jokių funkcijų, tarsi negyvos ir veikė tik pagrindinis kūdikio penis.
Nuspręndė pašalinti
Medikai ir mokslininkai pripažino, kad gyventi su trimis peniais – tikra kančia bet kokiam žmogui ir kadangi papildomi peniai neatliko jokios funkcijos, buvo nuspręsta juos pašalinti.
Daktaro Shakiro Saleemo Jabali vadovaujama komanda „International Journal of Surgery Case Reports “ rašė: „Tripalija (trijų penių apsigimimas) jokiam žmogui būtų nepranešamas. Pacientai, turintys nereikalingų varpų, yra unikalus vaizdas ir nė vienas atvejis nėra tapatus. Visų pacientų gydymas yra sunkus, ir jis kelia daug iššukių, tiek etinius, tiek kosmetinius aspektus. Visam gydimui reikalinga jungtinė daugiadisciplininė komanda, taip pat reikalinga ilgalaikė priežiūra. Reikia visiškai atjungti papildomus penius ir rekonstruoti organizmą, kad jos nebeatsinaujintų, atsižvelgiant į kūno vystymąsi ir šlaplės anatomiją.“
Dipalija sutinkama dažniau
Dipalija būklė, kai vaikas gimsta su dviem peniais, pasireiškia kiek dažniau – vienam iš šešių milijonų berniukų. Pirmą kartą apie tai 1609 m. Pranešė šveicarų gydytojas Johanesas Jacobas Weckeris.
Nuo tada užregistruota tik apie 1000 atvejų visame pasaulyje. Būklė savaime nekelia jokio pavojus gyvybei, tačiau gali sukelti sveikatos problemų. Dipalija sergantys žmonės dažnai patiria kitų įgimtų sveikatos problemų tokių kaip virškinimo ir šlapimo takų sutrikimai.