Kaip marinuoti šašlykus? Pradėkime vasaros sezoną tinkamai!

Artėja vasara. Soduose, kaimuose ar gyvenamųjų namų kvartaluose teks nuolatos kovoti su nuostabiais šašlykų kvapais, kurie neleis seilėms nesusikaupti burnoje. Kadangi pats esu užkietėjęs šašlykų megėjas – nusprendžiau pasidalinti savo paslaptimis, kaip marinuoti šašlykus ir kokią marinato rūšį pasirinkti.

Turbūt visi esate girdėję šimtus receptų. Bet… Visų skoniai skirtingi ir paekspermentuoti ir atrasti kažką naujo būna ir naudinga ir skanu. Tad dalinamės keleta patarimų, kaip gerai paruošti marinatą šašlykams.

Taigi, kaip marinuoti šašlykus?

Daugelis pačiu geriausiu marinatu laiko vyną. Šašlykui tinka bet kokios rūšies baltas sausas vynas, žinoma jis turi būti natūralus ir pagamintas iš sulčių, o ne iš miltelių. Kilogramui mėsos pilnai užtenka 300 gramų vyno.

Kaip priedas (praktiškai į visus marinatus) dedamas supjaustytas svogūnas. Taigi supjaustome šašlyko mėsą kubeliais žiūrėdami, kad gabaliukai būtų daugmaž vienodi. Juose neturi būti gyslų, sausgyslių ir kauliukų likučių. Į emaliuotą indą dedame sluoksnį svogūnų, ant jų sluoksnį mėsos, vėl sluoksnį svogūnų ir taip toliau. Paskutinis sluoksnis turėtų būti svogūnai. Paprastai kilogramui kiaulienos pakanka kilogramo svogūnų.

Po to galime ruošti patį marinatą. Kad nevargti namuose su prieskoniais – galite parduotuvėje nusipirkti jau paruoštų prieskonių šašlykui. Paprastai kilogramui šašlykų užtenka vieno pakelio prieskonių. Tačiau nepamirškite, kad visada geriau bandyti atrasti savo skonį maišant prieskonius, nei perkant juos jau sumaišytus. Taigi juos (prieskonius) išmaišome 300 gramų vyno, užpilame šašlyką, uždengiame lėkšte ir prispaudžiame kokiu nors svoriu. Taip laikome šaldytuve parą arba pusantros, bet jei labai „dega“ lėkti į gamtą galite sutrumpinti marinavimo laiką iki 3-8 valandų laikydami gaminį kambario temperatūroje. Viskas! Jūsų šašlykai jau paruošti!

Ką dar galima naudoti marinuojant šašlykus?

Galima vietoj vyno naudoti acto tirpalą, bet tada šašlykas gausis kiek kietokas. Mėgėjams paeksperimentuoti galima pabandyti marinuoti mėsą raudoname portveine, bet tada reikia mėsą kartas nuo karto pamaišyti marinavimo metu.

Dar neblogų rezultatų galima gauti marinuojant aluje. Taip pat kartu su svogūnu tinka ir kitos prieskonių atsargos, kad ir mažas kiekis česnako. Taip pat neblogas skonis gaunasi marinuojant mineralinio vandens ir citrinos sulčių mišinyje. Išspaudžiame 2-5 citrinas į indą su mėsa ir užpilame mineraliniu vandeniu, o visi kitai veiksmai kaip ir prieš tai aprašytieji.

Galite pabandyti marinuoti mėsą naudodami marinuotų pomidorų marinatą (sviestas sviestuotas gavosi). Tik tada geriausia svogūnus ne pjaustyti, o susmulkinti bei druską dėti prieš pat kepant mėsą (apibarstyti mėsą druska).

Kaip marinuoti šašlykus su kefyru, kad mėsa taptų minkšta?

Labai švelnaus skonio ir minkštas šašlykas gaunamas marinuojant mėsą kefyre. Imamas puodelis kefyro (bet kokio riebumo) ir pridedama prieskonių bei pora gabaliukų batono arba baltos duonos, kad sugertų nereikalingus riebalus ir padarytų mėsą dar švelnesnę.

Kas niekada nėra bandę marinuoti šašlykų su kefyru – butinai rekomenduoju pabandyti.

Tiesa sakant kiekviena tauta ir kiekviena kompanija turi savo firminius marinatus ir savo skonį – kaip, su kuo ir kada ruošti šį puikų valgį. Na jei pasinaudosite kuriuo nors patarimu ir nenusivilsite – bus džiugu.