Draugystė tarp vyro ir moters. Ar ji įmanoma?

Ar įmanoma draugystė tarp vyro ir moters? Draugas nelaimėje nepaliks ir ko nereikia nepaklaus – toks idealios draugystės šūkis. Savaime aišku, kad galimybė draugauti vyrui su moterimi teoriškai yra ir nuo to niekur nedingsi, bet…

Iš tikro draugai mums gali duoti tai ko niekados negausime šeimoje. Mes galime su jais (draugais) kalbėti tokiomis temomis – kuriomis nedrįstume kalbėti šeimoje. Tos temos adekvačios mūsų poelgiams, bet šeimoje juk neimsime kalbėti savo žmonai kaip mums patinka kita moteris, arba apie tai kaip jūs ką tik kazino pralošėte keletą šimtų eurų, kuriuos uždirbote chalturkėje ir dabar šitaip nepasisekė ar jus persekioja nelaimės ir klaidos.

Taip pat ir moteriai sunku pasakoti savo vyrui, kad jai jau seniai atsibodo tas pats nuobodus seksas ir, kad ji geriau jau pabūtų viena, nei teisintųsi kas vakarą, kad eilinį kartą nežmoniškai skauda galvą. Tai va tokie norai atsiverti tiek vyrams, tiek moterims pagimdo kitokių santykių idealą. Ir tada atsiranda tikra niekuo neįpareigojanti draugystė tarp vyro ir moters.

Net ir vyrai patiki pačias savo slapčiausias mintis moterims, ir nebūtinai ta moteris turi būti jų žmona, o moteris gali išsipasakoti viską savo draugui ko net kankinama nepasakytų savo geriausiai draugei. Abejoju, ar iš vis moteris gali turėti geriausią draugę, nes nėra didesnio priešo pasaulyje kaip kad moteris moteriai.

Bet kaip ten jau bebūtų su tais visais platoniškumais, vis tiek psichologai grindžia tokią mintį, kad ir tarp didžiausių tipo „moteris – vyras“ draugų, tegul ir slapčia, bet sklando seksualumo šešėlis – kas ir daro tokią draugystę labai patrauklia ir netgi seksualiai jaudinančia. Kita vertus ir vyrai, ir moterys tvirtina, kad santykiai tarp tokių porų vis tiek sugadina normalius draugiškus santykius ir jie anksčiau ar vėliau išyra.

Kaip ten bebūtų, bet tikra draugystė nesiekianti jokios naudos yra tikrai labai reta. Paklauskite savęs – kas jūsų geriausi draugai ir suprasite viską. Šiaip tai draugai negali būti dalinami į lytis. Draugas yra draugas – tai žmogus dėl kurio, jei reikia, aš galiu numirti, bet žinoma geriau išgyventi, nes tik gyvendamas gali padaryti draugui ką nors gero.

Na ir pabaigai norisi pasakyti seną gerą priežodį ar tai patarlę: jei neturi draugo – susirask jį, jei radai – saugok, jei netekai – nepergyvenk , reiškia tikro draugo tu neturėjai, nes tikro draugo prarasti neįmanoma. Linkiu susirasti tikrą draugą ir jį saugoti nekreipiant dėmesio į lyčių skirtumą.