Kaip suplanuoti nebrangias atostogas Lietuvoje?

Taigi, kaip suplanuoti nebrangias atostogas Lietuvoje?

Atšilus orams daugelis pagalvojo apie būsimas vasaros atostogas. Vieni pirmenybę teikia užsienio kurortams, kiti pajūriui, o dar kiti aktyviam poilsiui kaimo sodyboje. Pasirinkimą lemia ne tik norai, finansinė padėtis, bet kartais ir tokios situacijos, kaip šiuo metu siaučiantis koronavirus Lietuvoje. Todėl šiandien pabandysime pakalbėti, kaip suplanuoti nebrangias atostogas Lietuvoje ir pasimėgauti savo gimtine.

Spaudoje ir kitose žiniasklaidos priemonėse, ne kartą buvo pasirodžiusi informacija, jog poilsiauti Lietuvos pajūryje, kainuoja brangiau, nei kaimyninėse šalyse ar net Turkijoje. O šiuo metu siaučiantis virusas verčia mus ieškoti kitų atostogų alternatyvų. Šiltuoju metų laiku mūsų šalyje labai graži gamta, o rytų Lietuva garsėja savo kalvomis ir ežerų gausa.

Poilsis gamtoje

Mūsų šalyje yra tiek gražių vietų, kad kartais gali būti sunku pasirinkti kelionės tikslą. Tokiu atveju verta improvizuoti – sėsti į automobilį ir vykti kuo toliau nuo miesto. Mėgstantiems aktyvų poilsį verta su savimi pasiimti dviračius ar baidares.

O šiuo metu esaant tokiai situacijai Lietuvoje, tai bene pats geriausias pasirinkimas. Rekomenduoja apsilankyti aukštaityjos krašte, ten rasite daugybę ežerų, miškų ir upių. Tačiau nepamirškite saugotis erkių! Šiuo metų jų labai daug!

Aplankykite istorines vietas

Jei jūs domitės istorija, ar tiesiog norite aktyvesnio poilsio, galima suplanuoti kelionę po Lietuvos piliakalnius.  Šių didingų Lietuvos valstybės istorijos „paminklų“ yra dešimtys, daugelis iš jų labai gražiose vietose. Prie piliakalnių galima netik nusifotografuoti, bet ir įkopti į juos bei apžvelgti nuostabią Lietuvos gamtą iš viršaus.

Lietuva yra netik piliakalnių, bet ir dvarų kraštas. Mūsų šalyje yra išlikę keli šimtai šių archtektūros paveldo vertybių. Vieni iš jų yra renovuoti, turintys muziejus, pvz: Rokiškio dvaras, kiti apleisti „vaiduokliai“, kuriuos taip pat įdomu pamatyti. Verta paminėti, jog lankydami dvarus neišleisite daug pinigų –  muziejų lankymo kainos yra simbolinės.

Poilsis prie vandens

Daugumai poilsis prie vandens asocijuojasi su sausakimšu pajūriu, tačiau Lietuvoje taip pat yra gausybė gražių ežerų ir upių. Ypač daug ežerų yra rytų Lietuvoje  – aplink Nacionalinį aukštaitijos parką. Čia atsiveria puikūs vaizdai:  ežerų gausa, kalvos ir miškai.

Ar sužinojote, kaip suplanuoti nebrangias atostogas Lietuvoje?

Jei vis dar trūksta įdėjų – galima susiplanuoti aplankyti kultūros paveldo objektus, tokius kaip Ginučių vandens malūnas ar Palūšės bažnyčia. Taigi, tikrai įmanoma suplanuoti nebrangias atostogas Lietuvoje. Mūsų šalyje galima aplankyti netik gražias vietas gamtoje, bet ir daugybę istorinio paveldo objektų.

Poilsiaudami Lietuvoje netik pamatysite naujų vietų, pasisemsite įspūdžių, bet ir sutaupysite pinigų. Tačiau nepamirškite saugotis siaučiančio koronaviruso ir stenkitės kuo mažiau kontaktuoti su kitais asmenimis. Būkite protingi ir saugokite ne tik save, bet ir artimuosius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.