Kaip atsikelti anksti ryte ir kodėl tai gali būti naudinga?

Turbūt daugėlis esate girdėje, kad dauguma sėkmingų žmonių keliasi labai anksti, kad galėtų šiek tiek laiko skirti sau. Neveltui, Lietuvių liaudies išmintis byloja, kad rytas už vakarą protingesnis. Ankščiau nuėjęs miegoti ir atsikėlęs ankščiau – Jūs nuveiksite daug daugiau! Bet po galais, kaip atsikelti anksti ryte?

Ir taip, keltis anksti ryte tikrai nėra lengva, ypač, kai niekur nereikia skubėti, kai atrodo, jog galėtum dar kokias 15 minučių pamiegoti… Tačiau išsiugdžius įproti keltis anksti, Jūs busite vienu žingsniu arčiau sėkmingų žmonių!

Kodėl tai gali būti naudinga?

Atsikėlę anksti ryte, Jūs galite skirti laiko sau, užsiimti tuo, kam paprastai neturite laiko, kas teikia Jums džiaugsmą. Raskite užsiiemimą, kuris jus priverstų keltis iš lovos!

Daug žmonių laiką rytais skiria kokybiškų pusryčių gaminimui, kadangi pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos valgių, taip pat sportuoja, skaito, rašo, mokosi kažko naujo ar susiplanuoja dienos darbus.

Kaip atsikelti anksti ryte?

Kad atsikeltumėte anksti ryte, Jūs turite po truputį pratinti savo organizmą prie to. Jei dabar keliatės 7 valandą ryto, nuo kitos savaitės kelkitės pusė septinių, dar po savaitės – šeštą, sekančią – pusė šešių. Taip Jūs po truputį pratinsite savo organizmą prie pokyčių ir pakeisti savo miegojimo rutiną taps daug lengviau.

Aišku iš pradžių tai tikrai nebus lengva, tačiau su laiku Jūs suprasite kėlimosi anksti privalumus. Žemiau pateiksiu keletą patarimų kurie padės lengviau atsikelti rytais ir tapti vyturiu.

Patarimai, kurie padės atsikelti anksti ryte

  • Nedarykite drastiškų pokyčių! Kaip jau minėjome aukščiau, nedarykite drastiškų pokyčių savo miego rutinoje. Pradėkite keltis 15-30 minučių ankščiau, nei įprastai. Taip po lengva pratinsite savo organizmą ir nesukelsite jam streso.
  • Eikite ankščiau miegoti! Paprastai Jūs, turbūt kaip ir daugėlis žmonių, iki vėlumos skiriate televizijai ir naršymui internete. Tačiau verčiau švaistę savo laiką vėjais, eikite į lovą ankščiau ir jei nenorite miego – paskaitykite knygą. Tai padės geriau nusiteikti miegui ir greičiau užmigti.
  • Pastatykite savo žadintuvą toli nuo lovos! Jei Jūsų žadintuvas yra šalia lovos, Jūs greičiausiai paspausite snausti ir toliau sau ramiai snausite. Tačiau padėję žadintuvą toliau – Jūs busite priverstas atsikelti ir išjungti žadintuvą.
  • Lipkite iš lovos vos tik nutildote žadintuvą! Net jei ir statote žadintuvą toli nuo lovos, noras grįžti į lovą gali būti labai stiprus. Tačiau niekada neleiskite sau grįžti į lovą, nes tai bus didelė klaida.
  • Leiskite sau išsimiegoti! Tarkim vieną kartą savaitėje, leiskite sau pailsėti ir miegoti tiek – kiek tik norite. Tai bus tarsi apdovanojimas.
  • Gaukite naudos iš papildomo laiko rytais! Jei tą ritynę valandą ar dvi švaistysite vėjais, Jums tiesiog dings motyvacija tai daryti. Pasistenkite gauti iš to naudos, išnaudoti visą tą laiką prasmingai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.