Koronavirusas Lietuvoje – kas mūsų laukia ir kaip elgtis?
Naujausios Žinios: Atnaujinta 2020-02-28 04.32 | Koronavirusas Lietuvoje! Pirmasis atvėjis buvo užfiksuotas 39 metų moteriai iš Šiaulių, kuri sugryžo iš Italijos. Jos artimieji šiuo metu yra stebimi, kaip praneša naujienų portalas 15min.
Vyriausybė žadėjo suteikti daugiau informacijos ryte. Kyla klausimas su kiek žmonių šiai moteriai teko kontaktuoti Lietuvoje, kaip kiti keleiviai, kurie skrido su ta moterimi? Belieka laukti naujienų ir tikėtis, kad mūsų vyriausybė susitvarkys.
Koronavirusas Lietuvoje: Ankstesnės naujienos
Koronavirusas Lietuvoje, kol kas vis dar niekam neužfiksuotas, tačiau jis jau visai šalia Lietuvos. Pirmas atvėjis užfiksuotas Estijoje, o su užsikrėtusiuoju galimai kontaktavo ir Lietuvos pilietė, kaip praneša Delfi.lt naujienų portalas.
Lietuvoje daugėja žmonių, kuriems įtariamas koronavirusas, tačiau kol kas diagnozė nepasitvirtino nei vienam Lietuvos piliečiui. Tačiau būkite pasiruošę, rūpinkitės savo sveikata.
Koronavirusas Lietuvoje: Ar reikėtų panikuoti?
Koronavirusas sparčiai plinta visame pasaulyje. Tačiau tikrai nereikėtų panikuoti. Svarbu vengti gausių susiburimų, plauti ir dezinfekuoti rankas.
Mirčių pasaulyje nėra labai daug, tačiau didelį nerimą kelia nesuvaldomas viruso plitimas. Tai gali sukelti didelių neigiamų pasekmių ekonomikai ir darbo rinkai.
Koronavirusas Lietuvoje: Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso?
Lietuvoje jau kilo psichozė dėl medicinių kaukių ir dezinfekcinio skysčio. Taip dezinfekcinis skystis tikrai naudingas ir jį naudoti tikrai rekomenduojama, kaip ir dažnai, šiuo metu dažniau nei įprasta, plaukite rankas!
Sveikiems žmonėms nereikia jokių kaukių, jos neapsaugo nuo koronaviruso, nes virusas papuola į žmogaus organizmą ir per akis. Geriausias būdas apsisaugoti – plauti rankas, vengti viešų vietų, vengti kelionių į tą regioną, kur yra registruoti susirgimai koronavirusu (pagal galimybę).
Nereikia bijoti prekių, atkeliaujančių iš Kinijos (Aliexpress, eBay ir t.t.). Virusas nėra savarankiškas, ant paviršiaus jis “išgyvena” tik keletą valandų (yra teigiančių, kad ir iki 3 dienų). Todėl dezinfekuoti vokus ir siuntas nėra jokios prasmės.
Kaip yra gydomas koronavirusas?
Sergantis koronavirusu asmuo yra izoliujamas ir yra stengiamasi palaikyti ir stiprinti sergančiojo įmuninę sistemą. Stebimas sergančiojo kraujas, širdis, plaučiai, padedama žmogui išgyventi.
Per 5 dienas, jei viskas gerai, imunitetas pats susidoroja su virusu. Jei ne – laukia mirtis. Mirties atvejai dažniausiai užfiksuojami senyvo amžiaus žmonėms, bei sergantiems lėtinėmis ligomis. Pavojus gresia tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs.
Daktarai privalo saugotis dar labiau, nes dėl savo pastovaus bendravimo su sergančiaisiais, didelio krūvio, streso ir miego trukumo, jų imuninė sistema yra neretai nusilpusi. Todėl jiems kyla didelis pavojus. Stiprinkite savo imunitetą!
Koronaviruso susirgimų statistika realiu laiku
Žemiau galite pamatyti visą koronaviruso plitimo pasaulyje statistiką. Kol kas Lietuvoje dar vis neužregistruotas nei vienas susirgimas, nors mūsų šaltiniai tikina visai ką kitą.
Taigi laukiame ryto ir kitų naujienų. Rūpinkitės savo sveikata ir būkite sveiki. Tikras vyras rekomenduoja nepanikuoti!
Ispustas visas sitas reikalas man atrodo per daug..
Tai visiems gi reikia uždirbt. Dabar koronavirusas iki kol kita kokia nelaimė atsitiks. Na bet įdomu kiek čia užtruks iki kol suvaldys viską.
As turiu vaiku ir dar plius dirbu darzelyje, kur tenka bendrauti tiek su vaikais, tiek su tevais, tai istiesu darosi labai baisu.