Kas yra seksomnija? Keistas miego sutrikimas

Ar žinote, kas yra seksomnija? Ar kada nors girdėjote apie šį miego sutrikimą? Ne? Mes jums papasakosime…

Reguliariai darant fizinius pratimus ir valgant sveiką maistą, miegas yra laikomas svarbia, sveiko gyvenimo dalimi. Kiekvieną naktį rekomenduojama gauti tik tam tikrą kiekį miego ir ne daugiau.

Per didelis kiekis miego – gali pakenkti, tačiau per mažas miego kiekis, taip pat kenkia jums, todėl galite būti labiau linkę į nelaimingus atsitikimus ir netgi padidinti tam tikrų, rimtų ligų riziką. Miego metu, yra viena ypatinga būklė, kuri, atrodo paveikia gana daug žmoniu – ir ši busena yra lunatikavimas.

Taip, mes visi bent jau esame girdeje apie lunatikavimą, o kai kurie, buvo net tai patyrę ir ankščiau. „Miego fondas“ praneša, kad iki 15% pasaulio gyventojų, bent kažkuriuo savo gyvenimo momentu patiria lunatikavimą.

Šiame straipsnyje norime apžvelgti tai, kas tam tikra prasme panašu i vaikščiojimą per miegus, tačiau tuo pačiu metu ir labai skiriasi. Tai būklė, paveikianti palyginti nedaug žmoniu visame pasaulyje, ir ji gali pasirodyti labai keista. Būkle, kurią mes aptarsime, oficialiai vadinama seksomnija. Tai yra bukle, kai asmuo dalyvauja seksualineje veikloje, kol miega.

Kas yra seksomnija?

Panašiai kaip vaikščiojimas per miegus, seksomnija, kartais dar vadinama miego seksu, yra būklė, kai žmogus pradeda tam tikras seksualines operacijas miegodamas, tiksliai nežinodamas, ką daro. Seksualinės veiklos rūšis, kuriose asmuo dalyvauja šių epizodų metu, pereina nuo vieno asmens prie kito.

Kai kuriais atvejais miegantis asmuo gali pradėti skleisti tam tikrus dejonių garsus – garsus, panašius į garsus, kuriuos žmonės skleidžia sekso metu. Tai nesunki seksualinės išraiškos forma ir nebūtinai susijusi su tolimesne veikla.

Sunkesniais šios būklės atvejais žmogus gali pradėti seksualinę veiklą miegodamas, ir ne tik skleisti garsus, panašius į tuos, kuriuos žmonės sukelia sekso metu. Kai kurie žmonės miegodami pradeda save masturbuoti – tai yra šio ypatingo miego sutrikimo forma.

Asmuo, masturbuodamasis, taip pat gali skleisti tam tikrus seksualinius garsus. Kai kuriais atvejais asmuo gali ir toliau masturbuotis, kol pasiekia orgazmą arba sustoti pusiaukelėje.

Kas yra seksomnija: Ar tai pavojinga?

Yra rimtesnių šios „seksualinės miego būsenos“ atvejų, kai šią būseną patiriantis asmuo pradeda seksą su kitu asmeniu, kol jis miega. Tai gali tapti gana problematiška, nes yra atvejų, kai šia liga sergantis asmuo buvo suimtas, dėl seksualinio išpuolio.

Seksomniją gana bauginančia būkle daro tai, kad paveiktas asmuo paprastai nežino, kas vyksta. Išgyvenęs šio sutrikimo epizodą, asmuo grįžta miegoti.
Kitą rytą pabudę, jie apskritai nežino, kas nutiko. Nors tai gali sukelti mažų pasėkmių, tokių kaip masturbacija ir orgazmo pasiekimas; taigi, pabudus tai taip pat gali sukelti sumaištį, kai tokią būseną patyręs asmuo yra suimtas už seksualinį prievartavimą.

Anot „Psychology Today“, seksualinis elgesys miego metu buvo tiriamas nuo 1940-ųjų pradžios, tačiau šie tyrimai nagrinėjo tokius padarinius kaip vyrų ejakuliacija miegant, dažnai vadinama šlapiu sapnu.

Taip pat buvo stebimos moterys ir pastebėta, kad miegodamos jos taip pat gali patirti orgazmą. Vis dėlto naujausi tyrimai buvo pirmieji, kurie įsigilino į tai, kaip žmonės gali elgtis miego metu dėl sekso – čia buvo pastebėta, kad kai kurie žmonės ne tik dalyvauja masturbacijoje, bet ir pradeda lytinius santykius su partneriu.

Nors tai, kad kai kurie žmonės išprievartavo kitą žmogų ir buvo nuteisti už seksualinį prievartavimą,  atrodo kaip labai blogas miego sutrikimas, turėtume atkreipti dėmesį, kad kai kurie žmonės patyrė teigiamus šio sutrikimo veiksmus, įskaitant teigiamas partnerių reakcijas.

Ar seksomnija yra tikras sutrikimas?

Visa seksomnijos idėja daugeliui žmonių gali atrodyti visiškai absurdiška. Pažvelgus į būklę iš tolo, atrodytų, kad tai būtų neįmanoma – kaip žmogus galėtų inicijuoti lytinius santykius su kitu asmeniu ir net išprievartauti kitą asmenį tam tikrais atvejais, visai nežinodamas, kad tai daro.

Remiantis „Psychology Today“ paskelbta ataskaita, vis dėlto naujausi tyrimai iš tikrųjų patvirtino, kad seksomnija yra tikras miego sutrikimas, nuo kurio žmogus gali nukentėti.

Pavyzdžiui, 2014 m. byla, kurioje vyras kaltinamas išžaginimu, buvo atmesta po to, kai atsakovo advokatai paskelbė, kad jų klientas kenčia nuo ligos, vadinamos seksomnija. Byloje buvo nurodytos kelios ataskaitos ir moksliniai tyrimai, kurie leido daryti išvadą, kad seksualinis miego sutrikimas iš tikrųjų yra reali sveikatos būklė, sukėlusi seksualinį netinkamą elgesį su atsakovu jam miegant, tokiu būdu pradedama seksualinė veikla su šios veiklos nenorinčiu partneriu.

Po šios išvados padarymo teismas bylą atmetė, nes atsakovas buvo laikomas nekaltu, nes ieškinio metu jis nekontroliavo nei savo kūno, nei veiksmų. Kaip sustabdyti seksomniją? Yra daugybė būdų, kaip gydyti ir atsikratyti seksomnijos. Pirmasis žingsnis yra nustatyti, ar kokios nors pagrindinės problemos, susijusios su paveikto asmens miegu, gali prisidėti prie jo seksualinio elgesio miegant.

„Healthline“ aiškina, kad tam tikros rūšies vaistai taip pat gali sukelti tokio tipo elgesį miego metu – įrodyta, kad net kai kurie nereceptiniai vaistai nuo miego prisideda prie šių konkrečių miego problemų.

Be to, svarbu apsvarstyti, ar tam tikros psichinės problemos, tokios kaip didelis stresas, nerimas ir depresija, gali prisidėti prie seksomnijos epizodų.
Daugelis žmonių nustatė, kad antidepresantų vartojimas padeda jiems įveikti šį miego sutrikimą. Taip pat yra žmonių, patyrusių teigiamų rezultatų vartojant kai kuriuos vaistus nuo traukulių.

Ar atskleidėme, kas yra seksomnija?

Nors vaikščiojimas miego metu yra plačiai žinomas ir patiriamas, seksomnija yra retesnis miego sutrikimas, kuris gali tapti daug problematiškesnis nei vaikščiojimas miego metu. Nors kai kurie žmonės gali patirti teigiamą seksomnijos seansų poveikį, tačiau yra kas patyrė nemažai bėdų ir išgasčio.

Kovoti su šiuo miego sutrikimu, jei jis tampa problemiškas, būtina norint išvengti galimų komplikacijų ir problemų ateityje. Būkite sveiki!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.