Kaip kovoti su uodais? Patarimai, kurie padės išgyventi šią vasarą gamtoje!

Mokslininkai ištyrė, kad uodo patelė gali nustatyti kur yra žmogus net trijų kilometrų spinduliu. O atskridus išgeria kraujo daugiau nei pati sveria. Po oda ji suleidžia savo seilių (jei taip galima pavadinti) kurios neleidžia kraujui krešėti. Uodai ne tik kad sukelia nemalonumą pasireiškiantį niežėjimu, paraudimu, bet dar sudaro sąlygas patekti ten mikroorganizmams ir infekcijai. Uodai taip pat platina daugelį ligų. Taigi, kaip kovoti su uodais?

Yra nuomonių, kad kai kurie uodai mutavo į taip vadinamus „miesto uodus“ kurie skiriasi nuo uodų gyvenančių šiaip gamtoje. Tačiau kaimo turizmo sodybose taip yra miesto uodų. „Miesto uodas“ neįsivaizduoja savo gyvenimo be žmogaus, jis dauginasi tik mieste ir, skirtingai nuo paprastų uodų, dauginasi visus metus. Nežinia ar čia tiesa, bet tokia legenda sklinda.

Kaip kovoti su uodais? Veiksmingiausios priemonės nuo uodų

Taigi apie patį atsikratymą ir tai kaip nereikėtų jų bandyti naikinti. Yra daug preparatų nuo uodų, efektyvumu labai pasižymi „DETA“ išrastas 1957 metais. Lietuvoje jo gauti ganėtinai sunku, bet jo efektyvumas neturi analogu. Tiesa blogybė yra ta, kad nuo jo net guma tirpsta ir prisikvėpavus gerti degtinės jau nereikia: ir taip girtas jautiesi, bet joks uodas nesikėsins į tave kokias 4 valandas. O kiti parduodami preparatai tai atrodo skirti nubaidyti uodams dešimčiai minučių, o po to tik privilioti dar daugiau jų.

Išmaniesiems telefonams su „Android“ dar yra skirta programa „Anti mosquito“. Ją galima atsisiųsti iš „google play“, po to įsidiegiate į savo išmanųjį telefoną. Aktyvuojate šią programą ir atsipalaidavę džiaugiatės tolimesniu uodų kandžiojimu… Nieko nepadarysi, nes jau toks jos veikimas…

Šiaip tai namuose rekomenduojama nepalikti atvirų langų jei viduje dega šviesa, nes visi uodai tokį veiksmą supranta vienareikšmiškai: skriskite pas mane į svečius pavakarieniauti. Beje ne tik uodai, bet ir kiti vabzdžiai mielai apsilankys apšviestame kambaryje.

Nustatyta, kad uodai dažniau kandžioja žmones apsirengusius tamsiais drabužiais ir mažiau domisi šviesių tonų gerbėjais. Ypatingai uodų nemėgstama – geltona spalva. Nerekomenduojama po saulėlydžio vaikščioti šalia vandens telkinių. Namuose reikėtų naudotis tinkleliais ant durų ir atvirų langų, tinklelius patartina įtrinti citrusinių vaisių aliejais. Dar uodai nemėgsta levandos, gvazdikų, anyžiaus, eukalipto, pomidorų ir svogūnų lukštų kvapų. Šalia savo namo galima išstatyti indus su pomidorų pastos ir svogūnų lukštų mišiniu. Neblogai būtų netoli namo pasodinti keletą lysvių pomidorų ir baziliko.

Uodai taip pat nepakenčia karbolio rūgšties, kamparo spirito, benzino ir tabako. Galima naudoti gvazdikų, valerijonų ir anyžių aliejaus mišinį skiedžiant jį su odekolonu (5-10 lašų mišinio į stalo šaukštelį odekolono ar spirito). Ant palangės galite pastatyti lėkštutę su smulkiai supjaustytais baziliko lapais.

Jei suruošėte pasisėdėjimą gamtoje – pabandykite įmesti  į laužą ar šašlykinę kelias kadagio šakeles, dar galite įdėti eglių ar pušų kankorėžių.

Niežėjimą po uodo įkandimo galima bandyti sumažinti padarius geriamos sodos tirpalą (pusė arbatinio šaukštelio sodos stiklinei vandens) arba patepti amoniakinio vandens tirpalu, taip pat padeda ir silpnas kalio permanganato tirpalas. Jei nieko nėra po ranka pabandykite susirasti mėtos lapelį. Šiek tiek gelbėja ledo gabaliukas, arba ištrauktas iš šaldytuvo alaus butelis (reikia pridėti prie įkandimo vietos, o ne išgerti… Nors… Kaip kam į galvą šaus 🙂 ).

Pabandykit ir liaudišką būdą. Ištepkite veidą ir kitas atviras vietas eglės ar pušų aliejais. Keletą valandų uodai jūsų tikrai nelies.