Kaip priaugti svorio?
Problema, kaip priaugti svorio, kankina ne vieną vyriškos lyties atstovą. Ypatingai šiais civilizuotais laikais kai daugelis darbų, skirtingai nuo viduramžių, nereikalauja ypatingų fizinių pastangų ši problema iškyla vis dažniau ir dažniau. Juk visi vyrai nori atrodyti nepriekaištingo sudėjimo ir raumeningi.
Tačiau ne visiems tas pavyksta. Pats asmeniškai ilgą laiką kovoju su sunkiai augančiu svoriu. Valgymas nėra mano aistra ir kiekvieną kartą valgyti daug – reikia prisiversti. Tačiau tinkamai subalansuota mityba ir papildai masės didinimui gali garantuoti puikius rezultatus ir figūra
Tai ką gi turėtų daryti vyras, norintis priaugti keletą kilogramų, kai jo svoris niekaip nenori kilti?
Daugelis vyrų skundžiasi: valgau viską kas po ranka papuola o svoris kaip nekyla, taip nekyla. Vis tik egzistuoja tokia problema, kad nežiūrint į didelį kiekį suvartojamo maisto – organizmas vis tiek gali negauti jam reikalingų visų medžiagų ir reikalingų kalorijų. O dar turint omenyje tai, kad į priekį atsikišęs pilvas ir nukarę žandai vargu ar gali būti vadinami vyriško grožio etalonu.
Tad, kad užauginti raumenų masę – reikalinga ne tik daug valgyti, bet ir pagalvoti kaip tai daryti ir kuo dar papildomai užsiimti. Yra trys pagrindiniai principai kurių laikydamasis vyras gali priaugti svorio ir būtent ne riebalų, o raumenų masės. Ir tų principų iš tikro nebūtų galima pavadinti labai daug darbo reikalaujančių.
Kaip priaugti svorio – mityba
Tai subalansuotas ir protingai parinktas maistas. Tam, kad organizmas galėtų kurti naujas ląsteles jam reikalingi baltymai, kurie organizme atlieka tarsi kokios statybinės medžiagos funkciją. O energijos atstatymui reikia naudoti pakankamai angliavandenių. Pilnavertiški baltymai gaunami iš mėsos ( geriausiai tinka paukštiena, veršiena, jautiena, aviena), bet kokios jūros gėrybės, kiaušiniai, pieno produktai.
Taip pat gerai yra papildyti savo racioną ir augalinės kilmės baltymais, kaip pavyzdys: įvairių rūšių ankštiniai augalai. Iš jų galima gaminti įvairius patiekalus, arba naudoti kaip garnyrą prie mėsos patiekalų. Kalbant apie angliavandenius tai patariama naudoti ryžių, grikių kruopas, arba mažesniais kiekiais (mažiau naudingi) tokius produktus kaip makaronai. Nereikia pamiršti, kad nemažą angliavandenių kiekį mes gauname su duona ir bulvėmis, kurie yra pagrindiniai priedai prie įvairių mėsos gaminių.
Maitintis būtinai reikia 5-6 kartus dienoje. Pusryčiams patariama suvalgyti varškės su džiovintais vaisiais, omletą, kokteilį pagamintą jogurto pagrindu, pino, vaisių ir žalumynų. Pietums ir vakarienei – bet kokius baltyminius produktus. Užkandžiams tarp pagrindinių valgymų jei neturite ar nenorite baltyminių kokteilių – naudokite vaisius, riešutus, jogurtą, varškę ar sumuštinius su varške. Taip pat kaip garnyrą pagrindinių valgymų metu būtinai vartokite košes ar makaronų gaminius, salotas gardinkite alyvuogių aliejumi. Juk jums svarbu didelis svoris.
Taip pat mitybą derinkite su mūsų rekomenduojamais papildais svorio augimui. Būtent jie gali padėti gauti visų reikalingų medžiagų raumenų masės augimui.
Kaip priaugti svorio – fizinis krūvis
Įsidėmėkite, kad vien valgydami maistą priaugsite svorio, bet vargu ar riebalų rinkės aplink pilvą labai jau jums patiks (na nebent prieš tai sirgote anoreksija). Užsiėmimai turi būti reguliarūs ir ne retesni nei 3 kartai per savaitę. Sportuokite ne daugiau nei vieną valandą per vieną užsiėmimą, o svarbiausia – krūviai turėtų pastoviai didėti ir svoris augs.
Žinoma, geriausia neužsiimti saviveikla, o pasitarti su patyrusiu treneriu ar kitu sporto specialistu. Taip pat prieš pradėdami treniruotis būtinai pasitikrinkite savo sveikatą ir pasitarkite su savo gydytoju. Masei auginti geriausia tinkami „baziniai“ pratimai: štangos spaudimas nuo krūtinės gulint, pritūpimai su svoriu ant pečių, prisitraukimai, atsispaudimai ir pan. Nepamirškite, kad po treniruotės reikia pavalgyti 45 minučių bėgyje, tai padeda atstatyti prarastą energiją ir stimuliuoja raumens skaidulų augimą.
Kaip priaugti svorio – poilsis
Būtinas reguliarus poilsis. Stenkitės pagal galimybes vengti stresų, ir miegoti ne mažiau aštuonių valandų per parą. Idealus variantas būtų jei turėtumėte galimybę nusnūsti per pietus bent valandą.
Sėkmės didinant savo apimitis!