Kaip mesti gerti? Patarimai, kurie padės atsikratyti alkoholio
Kaip mesti gerti? Tai klausimas, kuris neduoda ramybės visiems suprantantiems, kad alkoholis daro jiems žalą. Dažnai žmonės bijo nustoti gerti, nes gi ką reikės veikti, kai visi kiti geria? Ką reikės veikti vakarėliuose arba, kaip reikės susirasti merginą? Tačiau svarbu suprasti, kad alkoholis jums nepadeda. Jis jūsų nepadaro geresniu ar liksmesniu.
Kai visiškai atsisakiau alkoholio ir pradėjau domėtis apie jo daromą žalą, niekaip negaliu suprasti, kodėl jis vis dar legalus. Alkoholis nesirenka, jis žaloja absoliučiai visus ir vienodai. Norint atsikratyti alkoholio ir visam laikui mesti gerti, reikia suprasti kas yra alkoholis, kaip jis veikia ir kokią žalą jis jums daro. Taigi tikiuosi, kad perskaičius visą straipsnį, mesti gerti bus daug paprasčiau!
Kas yra alkoholis?
Jau senai visame pripažinta, kad alkoholis yra narkotikas sukeliantis labai stiprią priklausomybę. Jis yra randamas tokiuse alkoholiniuose gėrimuose kaip alus, vynas, degtinė, viskis ar alkoholiniuose kokteiliuose.
Alkoholis yra depresiją mažinantis narkotikas. Jis sulėtina įvairias smegenų funkcijas ir paveikia centrinę nervų sistemą. Jis daro labai didelę įtaką gebėjimui kontroliuoti save, savo elgesį ir kūno funkcijas, tokias kaip mąstymas, kalbėjimas, vaikščiojimas ar net kvėpavimas. Jis taip pat įvardijamas kaip psichoaktyvus narkotikas. Tai narkotikas paveikiantis protą ir psichinius procesus.
Tai vienas labiausiai paplitusių narkotikų visamee pasaulyje. Lietuvoje alkoholi vartoja net 8 iš 10 gyventojų! Tai labai daug problemų visuomenėje sukeliantis narkotikas. O pats blogiausias dalykas yra tas, kad alkoholis yra mūsų visuomenės dalis. Tik paskutiniu metu dalis Lietuvių pasisako už šventes be gėrimo.
Kodėl žmonės vartoja alkoholį?
Alkoholį žmonės geria jau tūkstančius metų ir jis yra įsišaknyjęs į daugelį kultūrų. Žmonės švenčių šventimą supranta, kaip progą išgerti, savaitgaliais reikia atsipalaiduoti vartojant alkoholį. Taip pat galima išskirti kelias pagrindines priežastis, kodėl žmonės pradeda vartoti alkoholį:
- “Visi geria, tai reikia ir man gerti”. Tai bene didžiausia šių dienų problema. Žmogui sunku susilaikyti, kai visi aplinkui tai daro. O ypač jaunam žmogui.
- Juntamas spaudimas iš aplinkinių. Tai gali būti “draugai”, klasiokai, bendradarbiai ar vyresni draugai paaugliams.
- Alkoholiu stengiamasi numalšinti tokias problemas kaip vienatvė, nerimas ar depresiją.
- Žmonės įgauna daugiau pasitikėjimo savimi pavartoję alkoholio ir tai padeda geriau jaustis įvairiuose vakarėliuose.
Kaip alkoholis veikia mūsų kūną?
Kai geriate, alkoholis patenka į jūsų kraują per skrandį ir plonąją žarną. Būtent per kraują jis nukeliauja į smegenis, ir todėl, kad alkoholis yra depresantas, jis sulėtina daugėlį jūsų kūno funkcijų.
Alkoholio vartojimas:
- Sulėtina jūsų reakcijos laiką;
- Padaro jusų judesius mažiau kordinuotus;
- Pablogina regėjimą;
- Trukdo aiškiai ir logiškai mąstyti;
- Tampa sunkiau priimti sprendimus;
- Sutrikdo smegenų veiklą;
- Išplečia kraujagįsles (todėl išgerus būna šilta, nors kūno temperatūra krenta);
- Padidina tikimybę susižeisti, pakliūti į automobilio avariją ar susiremti fizinėje kovoje;
- Padidina kraujo spaudimą;
- Sukelia širdies ligas;
- Sukelia kepenų ligas;
- Sukelia krūties, burnos, gerklės, stemplės, kepenų ar storosios žarnos vežinius susirgimus;
- Sukelia depresiją ar padidėjusį nerimą;
- Sukelia stiprią priklausomybę.
Plačiau apie alkoholio daromą žalą siūlome pažiūrėti “Mokslo sriuba” Youtube kanalo patalpintą vaizdo įrašą:
Kaip mesti gerti alkoholį?
Atsikratyti priklausomybės alkoholiui nėra lengva. Tam nepadės jokios priemonės. Pirma žmogus turi suprasti, kad jis yra priklausomas nuo alkoholio ir užsirašyti į anoniminių alkoholikų susirinkimus, bei kreiptis pagalbos į medikus. Taip pat labai svarbus ir aplinkinių palaikymas. Labai dažnai priklausomybę turintis žmogus bando visa tai kaip įmanoma ilgiau slėpti nuo aplinkinių, kol galiausiai tai pasidaro nebeimanoma.