Testosteronas – pagrindinis vyriškas hormonas
Testosteronas – pagrindinis vyriškas hormonas, suteikiantis vyro organizmui būdingus požymius, priverčiantis pulsuoti kraujagysles sutikus patrauklią moterį. Geriausi testosterono kiekio rodikliai yra seksualinis aktyvumas ir spontaniškos rytinės erekcijos.
Testosterono mažėjimas
Deja, bėgant metams keičiasi ne tik išvaizda, bet ir vidiniai pojūčiai bei organizmo veikla. Vyrų seksualinio aktyvumo pikas yra, kai jiems sueina 20-30 metų. Tuo metu vyrams būna pakankamai aukšta hormono testosterono koncentracija organizme.
Su amžiumi sėklidės gamina vis mažiau testosterono ir perkopus ketvirtą dešimtmetį jo sumažėja vidutiniškai po 10 procentų per metus. Be to, vis didesnė dalis vyriško hormono yra surišama mūsų kraujo baltymų ir tampa neveiksni. Toks testosterono sumažėjimas gali būti sumažėjusio lytinio potraukio, susilpnėjusios erekcijos, depresijos, net karščio pylimų priežastimi.
Kaip palaikyti testosterono lygį?
Kalbant apie šio vyriško hormono kiekio reguliavimą, galima išbandyti įvairias natūralias ir medicinines priemones. Pirmiausia, labai svarbus seksas. Kuo intensyvesni santykiai, tuo lėčiau mažėja testosterono kiekis. Jį galima net padidinti.
Vyriško hormono kiekį padidinti galima vartojant įvairius papildus. Pastaruosiuose dažna sudedamoji dalis – gulsčioji ragužė (lot. Tribulus terrestris). Veiklioji augalo Tribulus terrestris medžiaga yra protodioscinas, išskiriamas iš furostanolio saponinų frakcijos. Protodioscinas turi savybę stimuliuoti lytinių ląstelių veiklą bei testosterono sintezę.
Nuo senų laikų tribulus terrestris vartojamas kaip afrodiziakas, gerai lytinei funkcijai bei reprodukcinių organų veiklai palaikyti, padidinti lytinį potraukį, organizmo fizinį pajėgumą, ištvermę ir tonusą.
Dažniausi per mažo testosterono kiekio požymiai:
- Sumažėjęs lytinis potraukis;
- Erekcijos ir orgazmo problemos;
- Sumažėjęs gaminamos spermos kiekis;
- Plaukų slinkimas;
- Nuovargis, energijos stoka;
- Raumenų masės mažėjimas;
- Riebalų kiekio didėjimas;
- Kaulų retėjimas;
- Nuotaikų kaita.
Nepraraskite savo vyriškumo! Laiku susirūpinę savo sveika,vyriška būsena, nesusidursite su metų daroma žala ir nemaloniais potyriais lovoje. Testosteronas – pagrindinis vyriškas hormonas!