Keisčiausi Singapūro įstatymai, arba kaip išvengti kalėjimo Singapūre

Kai savo bičiuliui Linui (kurį galima vadinti tikru Singapūro ekspertu) pasakiau, kad ketinu keliauti į Singapūrą, jis ne tik nepagailėjo patarimų, ką aplankyti viename brangiausių pasaulio miestų, bet ir kaip išvengti kalėjimo. Ar plakimo rykšte.

Taip taip, tokia bausmė Singapūre irgi egzistuoja. Didžioji dalis taisyklių, mano didžiam pasitenkinimui, yra man priimtinos. Netgi paslapčia džiaugiuosi, kad Singapūre draudžiama spjaudytis (tai yra vienas bjauriausių žmonių įpročių) ar rūkyti ten, kur papuolė (nors pats esu rūkęs keletą metų, dabar esu labai netolerantiškas rūkaliams).

Kramtomoji guma

Daug kas klaidingai įsivaizduoja, kad Singapūre yra draudžiama kramtyti gumą, tačiau iš tiesų draudžiama ją importuoti ar pardavinėti. Jei nusipirkote kramtomos gumos dar prieš skrydį ir kramtėte ją kelionės metu, problemų neturėtų kilti. Tiesa, vaistinėse galima įsigyti medicininės ar odontologinės kramtomosios gumos, tačiau tam būtinas receptas.

Singapūre uždrausta nuo 1992 metų, kuomet ji buvo panaudota miesto metro sistemai sutrikdyti. Tuomet kramtomoji guma buvo užklijuota ant jutiklinių durų, dėl kurių sutriko visa viešojo transporto sistema. Bauda už nelegalų kramtomosios gumos įsivežimą yra metai kalėjime ir 5 500 dolerių bauda.

Cigaretės ir rūkymas

Didžiojoje dalyje viešų Singapūro vietų yra draudžiama rūkyti. Prisidegti cigaretę draudžiama kavinėje, kino teatruose, parkuose, prekybos centruose, ligoninėse ir kitose vietose, kurių skaičius siekia 32 tūkst.

Nuo 2016 metų birželio 1 dienos įsigaliojo ir daugiau draudimų. Į vietų, kuriose draudžiama rūkyti, sąrašą įtraukti 400 parkų, rezervatų ir privačių kiemų. Singapūro rūkaliams buvo duoti trys mėnesiai, kad priprastų prie naujų reikalavimų.

Įsivežti nedeklaruotas cigaretes į Singapūrą yra draudžiama, jas būtina deklaruoti ir susimokėti mokesčius. Jei turėsite vieną atidarytą pakelį savo reikmėms, galbūt pareigūnai prie jūsų neprisikabins. Cigarečių galima įsigyti pačioje šalyje, tačiau jos yra apmokestintos ir turi specialų ženklinimą, kuris padeda atskirti kontrabandines cigaretes.

Rašoma, kad 2015 metais buvo išrašyta net 17 tūkst. baudos kvitų už rūkymą neleistinose vietose, baudos siekia nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst. dolerių. Tai jei ruošiatės keliauti į Singapūrą – geriau meskite rūkyti!

Vandalizmas ir grafičiai

Singapūre draudžiama savo meniškąją pusę ar politines pažiūras išreikšti piešiniais ant sienų, vėliavų kabinimais ir kitų simbolių naudojimu. Bauda už vandalizmą gali siekti iki 2 tūkst dolerių, nuo 3 iki 8 kirčių rykšte ir iki trijų metų kalėjimo. Asmenys, turintys sveikatos problemų ar vyresni nei 50 metų, yra atleidžiami nuo bausmės rykšte.

Narkotinės medžiagos

Policijos pareigūnai bet kada gali paprašyti pasidaryti testą, kuris parodys, ar jūsų organizme yra narkotinių medžiagų. Ir jiems visai nesvarbu, kad jas vartojote prieš atvykdami į Singapūrą. Už tam tikrų narkotikų vartojimą gresia mirties bausmė.

Viešasis transportas

Vienos griežčiausių taisyklių galioja viešajame transporte. Jame negalima gerti, valgyti, turėti degių medžiagų ar „kvapnųjį“ durianą. Negalima atsigerti net paprasto vandens. Baudos gali siekti iki 5 tūkst. dolerių.

Seksualiniai nuotykiai

Singapūre galioja griežtas įstatymas, baudžiantis už nepadorų elgesį viešumoje. Pvz., seksualinius prisilietimus ar aistros proveržius. Techniškai šalyje homoseksualumas yra nelegalus, už tokius santykius gresia kalėjimas iki dvejų metų, tačiau tokia bausmė taikoma retai.

Oralinis ir analinis seksas tarp heteroseksualios poros buvo įteisintas tik 2007 metais. Už nepadorų elgesį galite būti nubausti pinigine bauda, išplakti rykšte ar pasodinti į kalėjimą.

Filmai suaugusiems ir piratiniai diskai

Jei savo kompiuteryje saugote kolekciją filmų, skirtų suaugusiems, ištrinkite ją prieš keliaudami į Singapūrą. Taip pat pasirūpinkite, kad kompiuteryje nebūtų jokių nelegalių programų ir kad nesivežate piratinių kompaktinių diskų. Už įstatymo sulaužymą gresia bauda iki 1 tūkst. dolerių arba kalėjimas.

Apie valdžią apie gerai arba nieko

Deja, Singapūras nepasižymi nuomonės laisve. Cenzūra galioja visoms vietinėms žiniasklaidos priemonėms, todėl viešėdami šioje šalyje susilaikykite nuo burnojimo prieš vietinę valdžią. „Gallup“ atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad singapūriečiai užima 106 vietą pasaulio šalių sąraše pagal tai, kaip saugiai jaučiasi reikšdami savo nuomonę apie vyriausybę.

Ne vieta kairiarankiams

Šioje šalyje nėra vietos kairiarankiams. Nenaudokite jos mojuodami, sveikindamiesi, valgydami ar bendraudami su malajais, indais ar indoneziečiais, nes jiems kairė ranka asocijuojasi su tualeto reikalais.

Dainavimas

Pagal Singapūre galiojančius įstatymus, dainavimas viešumoje yra baudžiamas kalėjimu iki trijų mėnesių ir/arba bauda.

Naudojimasis svetimu internetu

Štai ir dar vienas įdomus draudimas. Singapūre yra baudžiama už naudojimąsi kito žmogaus WiFi internetu, toks elgesys traktuojamas kaip įsilaužimas ir yra baudžiamas bauda iki 10 tūkst. dolerių ir/arba kalėjimu iki trejų metų.

Balandžių šėrimas

Gyvūnų mylėtojai būkite atsargūs. Jei jus pastebės maitinantį vietinius balandžius, gausite 500 dolerių baudą.

Tualeto reikalai

Jei namuose neišmokote nuleisti vandens tualete, Singapūras bus puiki mokykla. Kiekvieną kartą pasinaudoję viešuoju tualetu, pasirūpinkite, kad nepaliktumėte „įkalčių“. Jei nebūsite pedantiškas, būsite nubaustas 150 dolerių bauda.Ir jokiais būdais nesugalvokite nusilengvinti lifte. Visuose juose yra įtaisyti specialūs davikliai, kurie reaguoja į šlapimo kvapą. Sistemai sureagavus, būsite įkalintas lifte iki kol atvyks policija.

Jokių nuogybių namuose

Nors sakoma, kad namai yra jūsų tvirtovė, Singapūre galioja įstatymai, reguliuojantys, kaip jūs turite vaikščioti savo namuose. Jei pro atviras užuolaidas kaimynas išvys jūsų nuogą užpakalį, būsite apkaltintas pornografijos skleidimu ir nubaustas 1 tūkst. dolerių bauda. Tad, kitą kartą eidami į dušą, nepamirškite užsitraukti užuolaidų.

Šiukšlinimas

Jei numesite saldainio popierėlį ant šaligatvio, būsite nubaustas bauda iki 300 dolerių. Tačiau, jei jūsų bausmė negąsdina ir būsite nubausti už šiukšlinimą tris kartus, kitą kartą teks dirbti viešuosius darbus, t. y., valyti gatves su užrašu „Aš esu šiukšlintojas“.

Spjaudymasis

Žinant azijiečių mentalitetą, labai džiaugiuosi šiuo draudimu. Singapūre yra draudžiama spjaudytis viešose vietose. Už šio įstatymo nepaisymą gresia bauda iki 1 tūkst. dolerių.